ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Од каде ни е познато ова?

Презентација на евтина и лесно достапна композиција во After Effects     Сурфајќи низ порталите за креативни изработки наидов на една композиција што ми го привлече вниманието, чини само 15 долари и тесно е поврзана со телевизијата, затоа одлучив да ви ја презентирам токму тука на единствениот специјализиран портал за …

Повеќе »

Која е Јасмин приватно?

Нешто повеќе за приватниот живот и кариерата на “Јасмин”     Прво ја запознавме како Езо, бунтовна девојка од село што беше заробена во вртлогот на судбината, а потоа ни дојде како Јасмин, урбана и самостојна жена со цврст карактер, посакувана од многумина, но предадена само на еден. Хит серијата …

Повеќе »

Падна во транс од смеење

    Жирито во музичкото шоу “The X Factor” падна во транс од смеење откако ја слушна девојката што се обидуваше да отпее една песна од Мадона. Сајмон Коувел, оние што не можеа да го контролираат својот напад на смеење, ги замоли да го напуштат студиото, но откако тие си …

Повеќе »

CSI: Miami наскоро на Тера

    Наскоро на Тера…     Битолската локална телевизија Тера од 20.03.2012 ќе започне со емитување на американската полициска драма CSI: Miami преведена како “Истрага на местото на злосторот: Мајами”. Истата серија некогаш се емитуваше и на А1, но нејзиниот квалитет секако остави место и за нејзино репризирање.   …

Повеќе »

Црвена месечина 101

    Сто и прво продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Матилде не можеше да поверува во приказната која и ја раскажа нејзината мајка, кога се врати назад во Сан Кристобал. – Значи Алехандро е син на твојата пријателка Рут?– Така е, – потври Висента, посегнувајки по фотографијата на …

Повеќе »

Филм за Лејди Гага

    Лејди Гага ќе стане филмски лик во филмот за својот живот и дело, приказната ќе биде сконцентрирана на краткиот период откако таа се појави на сцената па се до денес. Но, иако само неколку години беа доволни за да неа ја наречат “легендарна”, американските продуценти одлучија да и …

Повеќе »

Од утре нова индиска серија

    Телевизија Сител од понеделник во 9.10 часот ќе започне со емитување на нова индиска теленовела, којашто ќе ја замени тукушто укинатата латино-американска теленовела “Триумф на љубовта”, која со емитување ќе продолжи во прајм-тајм терминот 19.00 часот на Тројка (Сител 3)     “Слушни ја мојата судбина” е индиска …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!