Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Се сеќавате ли на реалното шоу „Максималци диеталци“ на А1?
Најголемиот губитник - светско шоу, по чиј урнек беше правена популарната емисија на А1

Се сеќавате ли на реалното шоу „Максималци диеталци“ на А1?

Пред повеќе од 20 години на А1 телевизија беше емитувана тогаш популарната емисија “Максималци диеталци”, налик на светскиот формат “The biggest looser”. Кандидатите имаа единствена шанса и предизвик – во одреден временски период да го намалат вишокот килограми преку организирана програма во емисијата. Ова домашно реално шоу се емитуваше пред А1 да започне со откупување и емитување на светски лиценцирани шоу програми во своја продукција.

Победник на шоуто беше мајка на една наша позната пејачка, а водител на проектот беше Анкица Стојановска, тогаш вработена во А1 телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!