Дневни Архиви: 23/11/2023 | 15:01

„Lawmen: Bass Reeves“ на стриминг платформата SkyShowtime

Серијата Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна за стримување ексклузивно на платформата SkyShowtime од 18 декември, а нови епизоди ќе се објавуваат секој понеделник. Во антологиската серија играат извршниот продуцент и кандитат за Emmy Дејвид Оујелоуво, Лорен И. Бенкс, Деми Синглтон, Форест Гудвил, Бери Пепер, добитникот на почесен Oscar Доналд …

Повеќе »

Дино Имери свиреше на историско пијано од марката „Плејел“

На 19 ноември, македонскиот пијанист Дино Имери одржа фантастичен солистички концерт во Загреб, Хрватска, во прекрасното здание на Државниот архив. Пред многубројната публика, Имери се претстави со изведба на романтичните и импресивни дела: „Ноктурно“ од Мануел Де Фаља, „Песни и танци“ бр. 1 и бр. 3 и „Млади девојки во …

Повеќе »

Видео | Анета Молика отворено за разводот и неверството

Фолк-пејачката Анета Мицевска по дваесет и две години брак со музичарот Џими Мицевски, се разведува беше топ вест изминaтиот период низ медиумите. Заедно ја имаат ќерката Моника, која студира и живее во Германија. Анета му беше втора сопруга на Џими, а тој пак, од претходниот брак има син кој е …

Повеќе »

Жаре Бербер се враќа на малите екрани со „Галама шоу“ на Телма

Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката. Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови. Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме дека ќе ги поместиме границите на естрадата во Македонија, …

Повеќе »

Секоја недела, ново забавно шоу на Канал 5 со Марјана

Секоја недела со почеток од 21 часот, Канал 5 ТВ заедно со Марјана Станојковска ќе понуди ново шоу со добра забава, многу музика, танцување, игри, интересни гости, изненадувања. Новата емисија на Канал 5 ќе се вика “Седмо небо”, а во првата емисија гостинки се поранешните македонски пејачки Ребека, Искра Трпева …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!