Дневни Архиви: 21/11/2023 | 08:54

Видео | Јасмин Алиевски со порака до публиката: „Па како буде…“

Младиот пејач Јасмин Алиевски од Скопје неодамна промовираше ново музичко парче. Станува збор за рефрен испеан на српски јазик, кој лесно „влегува во уво“. Новата песна на Алиевски го носи насловот „Па како буде“, композиција во целост создадена од авторот Амил Лојо, кој инаку ги напиша „Kladim se na nas“, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!