Дневни Архиви: 15/11/2023 | 09:48

Васко Тодоров: Ради Тошо Малерот мислеа дека и јас сум глуп

Вера Јанковиќ, Васко Тодоров, Ани Малинкова и психологот Мирослав Пендаровски гостуваа во второто издание од новата сезона на „Нешто конкретно”. Темата беше „Самодоверба или самобендисаност”, а гостите особено речити на истата. Пејачката Ани Малинкова толку се сака себеси што таа и по дома си се шета дотерана и средена, својата …

Повеќе »

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на лицето. Пронајдената ДНК покажува дека киднаперот е таткото. Ролф, сепак не верува во оваа верзија. Некои траги укажуваат на поврзаност со настан во Полска. Дополнително, од таму доаѓа порака дека некој таму видел исчезнато девојче. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!