Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Жаре Бербер се враќа на малите екрани со „Галама шоу“ на Телма

Жаре Бербер се враќа на малите екрани со „Галама шоу“ на Телма

Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката. Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови. Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме дека ќе ги поместиме границите на естрадата во Македонија, затоа што не следиме трендови, туку ги креираме.

Жаре Бербер продолжува со нови емисии од забавното “Галама шоу”, секоја недела во 20 часот на Телма.

Репризата е среда во 23.10 часот, а емисиите ќе се емитуваат до крајот на мај идната година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!