Почетна / 2023 / December

Месечни Архиви: December 2023

Новогодишен дочек на Сител со песни и игра во мерак меаната

Забава за сите генерации со многу музика, смеа и песни од кои се разнежнува душата и се будат сите сетила. Станете од фотељите и размрдајте ги колковите додека сите заедно го очекуваме големиот влез во новата 2024-та година. Започнете го денот со насмевка и љубов, а завршете го со зарипнати …

Повеќе »

Милош Биковиќ во руско српската серија „Хотел Белград“ на Телма

Во една убава романтична ситуација … на сопственикот на еден елитен руски хотел во срцето на Москва, ќе му се случи нешто неочекувано. Милан Биковиќ, нашиот иден јунак во улогата на Паша му се случува да добие хотел. Овој пат во Белград. Од овде почнува оваа руска – српска авантура. …

Повеќе »

За крај на 2023-та, француската мини серија за „Виктор Иго“ на Телма

Годината е 1848. Париз е под опсада. Растргнат меѓу семејството, љубовниците и политичките превирања, Виктор Иго конечно го завршува својот класичен роман „Клетници“. Иако Иго е потврден ројалист, тој ја поддржува Републиката, а Луј Наполеон Бонапарта наскоро ќе стане претседател и за кого е убеден дека ќе започне социјални реформи. …

Повеќе »

На 1 јануари ја следиме вистинската приказна за „Марк Фелт“ на МРТ 1

Лиам Нисон во вистинската приказна за „Марк Фелт – Човекот што ја сруши Белата куќа“, гледајте го во понеделник премиерно на МТВ 1. Скандалот Вотергејт е еден од најпознатите скандали во Соединетите Американски држави во минатиот век. Настанот го добил по името според седиштето на Демократската партија во Вашингтон, на …

Повеќе »

Пирс Броснан е „The November man“ на 1 јануари на МРТ 1

Трилерот „Ноемвриски човек“ со Пирс Броснан, Олга Куриленко и Лук Брејси во понеделник, 21.00 часот премиерно на Македонската телевизија. Поранешен оперативец на ЦИА е вратен назад на многу лична мисија и е соочен со свој поранешен ученик во смртоносна игра која вклучува високи функционери на ЦИА и Рускиот новоизбран претседател. …

Повеќе »

Шоуто на Каролина и пријателите како загревање за новогодишен дочек

Поп-пејачката Каролина Гочева со ланското музичко шоу од 90 минути и овој 31 декември на Македонската радио телевизија. На сцената ќе и се придружат Елена Ристеска, Лара Иванова, Влатко Лозаноски, Пијан Славеј и дечките од Тин камп со кои ќе ги отпее нејзините и нивните најголеми хитови.  Најдоброто на МРТ …

Повеќе »

Фолкерите во новогодишната „Чукај, чукај срце“ на МРТ 1 на пладне

Новогодишната музичка емисија „Чукај, чукај срце“ оваа недела во 11.50 часот на Првиот канал на Македонската телевизија. Познатите фолк имиња од македонската естрада ќе ве забавуваат во пладневните часови во емисијата која премиерно беше емитувана за ланскиот новогодишен дочек на МРТ 1. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Познати пејачи, актери и водители во новогодишната на Канал 5

Во недела на 31.12.2023 со почеток во 22 часот и 15 минути преку својата новогодишна програма Канал 5 ќе ја донесе магијата на Новата година во вашите домови. Како што објавува тимот на телевизијата, гледачите ќе имаат можност да уживаат со најпопуларните и најдобри хитови во изведба на Ламбе Алабаковски, …

Повеќе »

На последниот ден од годинава се дружиме со „Мечето Падингтон“

Филмот ги следи комичните авантури на перуанското мече кое патува во Лондон по потрага по нов дом. Изгубен и осамен Педингтон се плаши дека градскиот живот не е онаков каков што си го замислуваше, се додека не го запознае семејството Браун. Се чини дека среќата му се насмевнала, но тогаш …

Повеќе »

Со МРТ 1 влегуваме во Новата година со шпионскиот трилер „Мета“

Кејт Абот (Мила Јововиќ), вработена во Стејт Департментот во одделот за безбедност на американската влада, е обвинета за спречување терористисти да влезат во САД. Тоа ја сместува помеѓу два огна и е обвинета за помагање криминал. Дискредитирана, таа е принудена да оди во бегство обидувајќи се да го исчисти своето …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!