Дневни Архиви: 02/11/2023 | 16:38

Велевски го објави вториот датум за големото стендап финале

Актерот и стендап комичар, Бојан Велевски периодов е многу активен на територијата на речиси цела Македонија. Имено, во тек е стендап турнејата на Велевски, насловена како „Све ли ја да мислам“, со која досега успеа да насмее илјадници присутни. Картите за големото стендап финале во Скопје на 18-ти ноември, во …

Повеќе »

Нова, 15-та сезона од ток шоуто „Еден на eден“ недела на Канал 5

Од 5 ноември 2023 година на Канал 5 телевизија започнува новата, 15-та сезона од “Еден на еден” со Жаре. Шоуто кое започна пред петнаесетина години на А1 и А2 продолжува на Канал 5 и оваа сезона со нов формат, нови интересни гости и многу интересни доживувања раскажани од гостите. 18.30 …

Повеќе »

Нема крај на репризите – што се случува со Телма телевизија?

Месец ноември, телевизиската сезона и те како е започната, а репризите на емитувани серии продолжуваат на Телма телевизија. Па, така во 22.15 часот по репризата на “Беса” ќе следи реприза на уште една српска серија и тоа криминалистичката “Јужни ветер”. По истиот распоред беа емитувани и ланската сезона овој период, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!