Почетна / Филм / Ума Турман во комедијата „Британците доаѓаат“ , вечерва на Телма

Ума Турман во комедијата „Британците доаѓаат“ , вечерва на Телма

Британска брачна двојка, Хариет (Хари) и Питер Фокс планираат грабеж на скапоцен камен во Лос Анџелес, откако ќе побегнат од озлогласениот гангстер, Ирина. Хари била добро платена од калуѓерка со која направиле зделка за кокаин.

Откако ги добила парите, земала одредена сума и со неа играла покер. Ги изгубила сите пари, па таа и нејзиниот сопруг Питер бегаат во Лос Анѓелес.
Во ЛА работат за Сидни, свештеник, кој работи валкани работи. Тие склучуваат договор за 40.000 фунти, доколку успеат да го пренесат опиумот…

Во филмот кој на Телма ќе се емитува вечерва во 22.10 часот играат Ума Турман, Тим Рот, Алис Ив, Софија Вергара и Меги Кју.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!