Почетна / Филм / Влезете во новата година со Мел Гибсон во филмот „Панама“ на Сител

Влезете во новата година со Мел Гибсон во филмот „Панама“ на Сител

Базиран на вистински настани, американскиот трилер “Панама” е вашиот филмски избор на самиот старт на Новата година. На Сител, веднаш по новогодишниот луд дочек со најголемите македонски фолк ѕвезди, во 2 часот по полноќ следува филмската премиера “Панама” со Мел Гибсон во главната улога.

За време на турбулентните времиња во Панама во 1989 година, поранешниот маринец Џејмс Бекер мора да се движи низ хаосот на граѓанската војна и американската инвазија.

За да ја заврши работата, тој мора да се соочи со убијци, да се додворува на фаталните жени и да преговара со непријателите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!