Дневни Архиви: 08/12/2022 | 23:39

Чендлер од „Пријатели“ во романтична драма во недела на Телма

📅 недела, 11 декември ⏰ 19:45 – Птиците на Америка Метју Пери го игра ликот на Мори, еден од оние обични момци кои ја носат тежината на светот на своите раменици. По смртта на неговиот татко, Мори се грижел за помладите брат и сестра, а сега живее во семејната куќа …

Повеќе »

Филм за познатиот германски сериски убиец во сабота на Телма

📅 сабота, 10 декември ⏰ 22:15 – Златната ракавица Во 70тите години, Хамбург беше град на изгубени и осамени души. Еден од нив е и Фриц Хонка. Меѓу жителите живее безмилосен сериски убиец, жените исчезнуваат а градот живее во се поголем страв. Филмот е базиран на вистинита приказна за германскиот …

Повеќе »

Петочки избор на Телма – британската драма „За кралицата и татковината“

📅 петок, 9 декември ⏰ 22:15 – За кралицата и татковината Бил Рохан има 18 години и е повикан во војска. Таму набрзо се спријателил со војникот Перси и двајцата станале наредници. Додека повеќето од нивните колеги отидоа во Корејската војна, тие учат дактилографија. Одликуван ветеран од Втората светска војна …

Повеќе »

Концерт на Зарина Првасевда во Офицерскиот дом во Битола

На 17.12.2022 во 20 часот во Офицерскиот Дом во Битола, Зарина Првасевда ќе го оддржи својот концерт насловен како „ЕХО” – заедно со својот ансамбл. Истиот е склоп од 11 традиционални песни од Балканот, спакувани во нови аранжмани а отпеан на 5 јазика и тоа : Македонски, Албански, Турски, Српски …

Повеќе »

„Татко“, сериозна драма и потресна семејна сага на Канал 5

Татковците се најобични мажи кои љубота ги претворила во суперхерои, авантуристи, раскажувачи на приказни и најдобри пејачи – Пем Браон Таткото не е сидро кое нè задржува, ниту брод за да нѐ однесе некаде, туку ѕвезда водилка чија љубов ни го покажува патот – Кларенс Б. Келанд Секој човек може …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!