Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Телма со една поинаква новогодишна програма

Видео | Телма со една поинаква новогодишна програма

Менаџерскиот тим на Телма на чело со маестралната Снежана Лупевска ви подготвија новогодишен дочек со многу музика и забава.

Една поинаква Нова година на Телма каква што немаме видено од почетоците на постоењето на оваа телевизија.

Овој 31 декември подгответе се заедно да ја дочекаме 203-та година со Телма, од различни градови, поинакви студија и со различни домаќини.

Секој со различна песна и поинаква желба. Овој 31 декември штедиме со музика без струја.

Започнуваме со модерен македонски тренди звук, продолжуваме со специфичните македонски седум осмини, а завршуваме сите заедно, весело и разиграно.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!