Почетна / Филм / На стартот на Новата година, „Падот на Лондон“ и „Бел Ами“ на МТВ 1

На стартот на Новата година, „Падот на Лондон“ и „Бел Ами“ на МТВ 1

Продолжението на светскиот хит Падот на Олимп почнува во Лондон, на закопот на британскиот премиер каде се собираат најголемите светски лидери. Меѓутоа она што почнува како настан со најголемо обезбеднување, се претвара во смртоносна замка за убиство на најмоќните лидери.

Само три личности можат да ја спечат големата катастрофа: претседателот на САД, неговиот шеф на тајната служба и англискиот таен агент.
Џерард Батлер, Морган Фриман, АронЕкхарт во “London has fallen”, американски акционен трилер на МРТ 1 веднаш по завршеток на новогодишната програма во 1 часот по полноќ.

А по “Падот на Лондон”, во 2.35 часот, МТВ 1 ќе ја емитува драмата “Бел Ами” со Ума Труман, Кристин Скот Томас и Кристина Ричи.

Користејќи ја својата убавина и шарм, Жорж успева да се качи до парискиот општествен врв. Жорж Дуроа е млад, амбициозен и убав… Ова е приказна за него, за неговиот успех во општествениот врв на Париз.

Но како го постигнал сето тоа? Каков е патот на страста, манипулациите и интригите ќе ви раскаже врвната актерска екипа на овој филм. Филмот е создаден според истоимениот роман на францускиот писател Ги де Мопасан.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена …

error: Содржината е заштитена!