Почетна / Серии / Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Алфа телевизија прашува – Се држи ли оваа серија во бункер за да не ја вознемири Бугарија ?

Кој и зошто ја крие? 

Продуцентот на „“Црвениот поет“ ја понудил серијата во МРТ, колку да ја понуди

За Агенцијата за филм не е нивна надлежност.

За продукцијата на серијата за Кочо Рацин се потрошени 23 милиони денари, а по промената на власта, никако да го види светлото на денот. Институциите си ја прифрлаат одговорноста. Од Агенцијата за филм велат дека договорот е испочитуван и потрошените народни пари се оправдани само со тоа што продуцентот ја понудил серијата во МРТ, а тие го одбиле.

Извори за Алфа од МРТ се сомневаат во искрените намери, бидејќи серијата им била понудена на крајот од годината, кога веќе немаат средства во буџетот и продуцентот не се јавил на други јавни повици. Додека пак од продукциската куќа ни трага ни глас. Продуцентот Владимир Анастасов не е достапен да даде одговори за Алфа и да ги расветли сомнежите на МРТ.

Зошто е толку контроверзна оваа серија и што всушност се случува со неа, истражува Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!