Почетна / Сапуници / Вашата Зулејха на заслужен одмор – крај на сезоната за „Горка земја“

Вашата Зулејха на заслужен одмор – крај на сезоната за „Горка земја“

Вечерва во 21.25 часот на фреквенцијата на Сител ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона од епската драма “Горка земја”.

Борбената Зулејха се враќа на малите екрани од есен со последната сезона во која ќе дознаете како ќе заврши сагата за ликовите во Чукурова.

Ќе дојде ли време за нова љубов за нашата Зулејха или крвавите солзи повторно ќе ја покријат горката земја, дознаваме по летните одмори само на Сител.

Бидете така!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!