Почетна / 2019 / February (страна 2)

Месечни Архиви: February 2019

Алфа ќе емитува уште една српска серија, емитувана веќе на Сител

“Ја бранев младата Босна” сега станува “Адвокатот на атентаторот” Од 2 март (сабота) во 20 часот на Алфа ТВ ќе започнеа српската мини серија “Адвокатот на атентаторот” во 4 продолженија. Серијата е снимена по материјал на филмот од страна на РТС, а по сценарио и режија на Срѓан Кољевиќ. Во …

Повеќе »

„Преспав“ добива нова сезона, а Талат награда за најдобар млад актер

ТВ Пакет дознава – популарниот домашен ситком “Преспав” продолжува со нови авантури во нова сезона. Ќе се снима нова, четвртта сезона од серијата која стана една од омилените телевизиски програми во секој дом. Јелена, Талат, Ула, Коста, Марио, Тони и нови ликови ќе продолжат да бидат дел од вашето секојдневие …

Повеќе »

Аргентинскиот процедурал „Маргиналец“ од петок до недела на МТВ 1

Од вечерва, 22 февруари во 23 часот на МТВ 1 започнува нов полициски процедурал. Аргентинската серија “Маргиналец” ќе се емитува секој петок, секоја сабота и секоја недела по 23 часот на Прва во вкупно 21 продолжение. Серијата имаше осум номинации на престижните награди Мартин Фиеро во Аргентина, а ја доби …

Повеќе »

Видео | Телевизија 24 е избрана за супербренд на Македонија

 Телевизија 24 годинава за прв пат е прогласена за Супербренд на Македонија, исполнувајќи ги 4те основни критериуми неопходни за здобивање на статусот, а тоа се: квалитетот, финансиската стабилност, постојаниот раст и емоционалната поврзаност со конзументите т.е. гледачите. Добивањето на овој статус од страна на најголемиот незсависен арбитар за брендирање во …

Повеќе »

„Јо каи часовник“, нова серија на МТВ 1 за љубителите на јапонските аниме

Од понеделник до петок во утринскиот детски блок на МТВ 1 се емитува новата анимирана серија “Јо каи часовник”. Се работи за јапонски аниме, снимен од 2014 до 2018 година во 305 продолженија, кој е дел од популарната франштиза на Јо каи видео игри и стрипови. Ова аниме доживеа голем …

Повеќе »

Мексиканската верзија на „Далас“ стартува на МТМ и локалните

ЉУБОВ, ОДМАЗДА И ИНТРИГИ ВО НОВАТА МЕКСИКАНСКА НОВЕЛА “Фамилијата Реј” е мексиканска ТВ новела, која веќе од понеделник 11 февруари ќе се емитува на Прва Скопска МТМ, а потоа и на останатите локални телевизии ширум земјава. На МТМ премиерните изданија се секоја вечер во 20.40 часот, а репризите ноќта по …

Повеќе »

Новата верзија од „Зона на самракот“ секое попладне на Телма

Новите епизоди од култната серија „Зона на самракот“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 17.55 часот. Се работи за вториот циклус на продолженија на оваа серија, која претставува уникатен микс на мистерија, фантазија и хорор и има верни фанови низ целиот свет. Римејкувани приказни во серијата од 2002 …

Повеќе »

Секоја сабота на Сител, нови емисии од „Секунди до катастрофата“

Продолжува популарниот документарен серијал на National Geographic, “Seconds from disaster”. Секоја сабота на Сител телевизија, веднаш по вестите од 16 часот, ќе следиме нови вистинити и трогателни приказни кои го потресоа светот. Што се одвиваше на само неколку секунди пред големите светски катастрофи? Што доведе до страшните трагедии, открива документарниот …

Повеќе »

МТВ нѐ носи во светот на моторските банди преку „Тајна задача“

“Тајна задача” е американска мини серија која нѐ води во светот на мотористите, и тоа во моторскиот клуб/банда Вагос. Низ шест епизоди, колку што ги има во првата сезона, ја гледаме исповедтта на Чарлс Фалко, човекот кој поминал 3 години како таен агент-доушник во бандата Вагос. Серијата е создадена според …

Повеќе »

„КОД“ во недела за роднинската офанзива во администрација

Се повеќе деца на функционери се вработуваат во државната администрација. Годишно за паушали за членовите на Управните одбори државата исплаќа по околу 2 и пол милиони евра. .Во Шуто Оризари се смени градоначалникот, но дали се променија и начините на владеење во оваа Општина? Оваа недела, 10 февруари, гледаме “Код” …

Повеќе »