Дневни Архиви: 08/02/2019 | 18:45

Ве запознаваме со содржината на новата хит новела на Сител

Ексклузивно на телевизија Сител нова играна серија за нови утрински прераскажувања. “Розевиот дијамант” се емитува од понеделник до петок во 10 часот наутро и е во продукција на гигантот Телемундо, кој ги создаде популарните Скриени страсти, Барајќи го тато, Циганки, Анали, Марина, Зоро… Во продолжение ве потсетуваме како започна латиноамериканската …

Повеќе »

Видео | Царовска во „360 степени“ за скандалот со пензискиот фонд

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (8.2.2019 г.) од 22:00 часот – интервју со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Какоко Царовска се најде на линијата на огнот меѓу ДУИ и СДСМ, како ги доживува обвинувањата од ДУИ за неодговорно однесување и ширење лажни вести со обелоденувањето …

Повеќе »

Пет интересни работи кои не сте ги знаеле за Агата Кристи

Pickbox моментално прикажува нова адаптација на романот на Агата Кристи: Убиства по азбучен редослед (The ABC Murders) со Џон Малкович како Херкул Поаро. Во исчекување на новите епизоди кои во понудата доаѓаат во петок, истраживме занимливости за неверојатната жена со генијален ум – Агата Кристи. Агата е родена во Торки, …

Повеќе »

Видео | Погледнете го новиот видеозапис „Ние сме 2“ на Дуплер

„Ние сме 2“ е новата песна на Дуплер, која беше промовирана изминативе денови. Песната е комплетно авторско дело на ДУПЕР во состав (Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечоски), а се снимаше во студио „Подрумот“ кај Ангел Ќосев. Видеозаписот, пак, е во режија на Томи Акимовски. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Концертот на Јала брат, Николија и Буба Корели пред распродавање

Концертот на Јала Брат, Буба Корели и Николија, закажан за сабота 9 февруари во ВИП Арена Борис Трајковски во Скопје, е пред распродавање. За нецели 30 дена колку што траеше кампањата за овој концерт, продажбата на влезниците покажа дека несомнено, Јала Брат, Буба Корели и Николија во моментов се омилени …

Повеќе »

„Детектор“ секоја недела на Сител ќе открива што мислат граѓаните

Нова емисија на телевизија Сител. Секоја недела во 16.30 часот, веднаш по попладневните вести ќе се емитува “Детектор”. Што мислат граѓаните, за што се прашани, а за што не? Кој е нивниот став за одредени теми кои го засегнуваат општественото живеење. Сител прашува, а граѓаните одговараат. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Мет ЛеБланк во новата попладневна комедија „Епизоди“ на Телма

Веќе никогаш нема да ја гледате телевизијата на ист начин во новата урнебесна комедија на Телма телевизија. “Епизоди” e хумористична серија во 41 продолжение која на Телма се емитува од понеделник до петок во 17:20 часот. Во серијата се запознаваме со Шон и Беверли, среќен британски брачен пар кои се …

Повеќе »