Дневни Архиви: 01/02/2019 | 23:30

„Животот раскажува“ за неверојатни судбини секој викенд на Сител

Сабота и недела во 18 часот на Сител телевизија ќе се емитува новата хрватска емисија “Животот раскажува”. Емисијата на хрватската Нова обработува широк спектар на социјални и општествени теми. Во секоја емисија, гледачите ќе се запознааат со неверојатни луѓе и ќе ги чујат нивните животни приказни, кои ќе пробудат силни …

Повеќе »