Почетна / Серии / „Преспав“ добива нова сезона, а Талат награда за најдобар млад актер

„Преспав“ добива нова сезона, а Талат награда за најдобар млад актер

ТВ Пакет дознава – популарниот домашен ситком “Преспав” продолжува со нови авантури во нова сезона. Ќе се снима нова, четвртта сезона од серијата која стана една од омилените телевизиски програми во секој дом.

Јелена, Талат, Ула, Коста, Марио, Тони и нови ликови ќе продолжат да бидат дел од вашето секојдневие и следната телевизиска сезона во новите епизоди на “Преспав”. Во меѓувреме, серијата се репризира на првиот канал на МТВ, а глумците станаа атракција секаде каде што ќе се појават. Па така, највпечатливиот Талат од Џепчиште освои статуетка за најдобар млад актер на овогодишното издание на “Златна Буба Мара на популарноста”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!