Почетна / Телевизија / Нови елиминации во „Женим сина“ во сабота во 13:30 на Сител

Нови елиминации во „Женим сина“ во сабота во 13:30 на Сител

Продолжува потрагата по најдобрата невеста за синот. И додека мајките анализираат, девојките се забавуваат, но за некоја од нив, деновите се избројани.

Мајката на Марко со емотивни сеќавања за синот и детството. Игор со романтичен гест за потенцијалните кандидатки за негова сопруга. Хани и Вишња ќе бидат оддушевени од неговата постапка, но што смета неговата мајка за нивните реакции? Елвис и Тиана пред ново животно прашање, а Аднан и Леа пред уште една навидум неподнослива ситуација и кавга.

Време е за елиминација. Која ќе си оди дома? Хрватското реално шоу “Го женам синот” од сега секоја сабота во 13.30 часот на Сител телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателска дебата на Сител – Стево и Гога соочени со граѓаните

Денеска (14 април) со почеток во 16.30 часот ќе се емитува нова претседателска дебата, овојпат …