Почетна / Сапуници / Зачудувачки – ХРТ 1 започнува со емитување на турски серии

Зачудувачки – ХРТ 1 започнува со емитување на турски серии

 

Новата серија со Хурем започнува на ХРТ 1 во 17.20 часот

 

Хрватската државна телевизија во новата сезона започнува со емитување на турска серија. Ова е прва турска серија која оди на ХРТ и за чие емитување многумина се зачудени поради трендот на урбана и квалитетна програма што го промовира оваа телевизија.

 

 

Инаку освен Хрватската радио телевизија, и Босанската државна тв емитува турска серија во својата програма, додека пак српската емитува шпански, италијански и руски драмски серии од тој жанр. За разлика од нив, нашата државна телевизија не емитува никаква серија од овој жанр веќе долги години.

На ХРТ и РТС може да се забележат и по неколку најнови американски и британски серии, додека пак на МРТ оди само една таква серија со стара сезона.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!