Почетна / Телевизија / Проектот „Македонско девојче“ за душа на гледачите на Алфа

Проектот „Македонско девојче“ за душа на гледачите на Алфа

Пред почетокот на премиерните епизоди на српскиот ситком “Пеј, брате!” и хрватската теленовела “Дубровничка зора”, денеска на Алфа телевизија во 18.15 часот ќе се емитува концертното шоу на Каролина Гочева. Пеејќи ги најубавите песни од проектот “Македонско девојче”, поп ѕвездата ќе внесе топло и спокојно расположение во вашите домови. Уживајте во звуците на Птицо малечка, За кого, Ружа ружица… во шоуто снимено пред неколку години од Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

error: Содржината е заштитена!