Почетна / Телевизија / „Код“ истрага – кој пукаше во членовите на Беланоца?

„Код“ истрага – кој пукаше во членовите на Беланоца?

Од автомобил, со калашњиков , во центарот на Скопје како на филм – емисијата “Код” го реконструира убиството на братот на Џељо, Наим Ајети и Антонио Парапулов –Тозо . Кој пукаше во членовите на Беланоца како што се нарекуваат братот, синовите, пријателите на Џелал Ајети , скопскиот лихвар застрелан пред 5 години ? Нема да се предадеме никогаш, има уште многу за војување се заколнаа тие на неговиот гроб… Од каде името Беланоца со кое се идентификуваат жртвите и нивни пријатели? Мафијашка пресметка или борба за превласт во скопското подземје, наплаќање на стари долгови? Што стои во позадина на вооружениот напад налик на гангстерски филм? Мистеријата продолжува.. “Код” во недела, 7 октомври на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

error: Содржината е заштитена!