Дневни Архиви: 23/09/2018 | 17:37

Нова сезона од кулинарското шоу „Брза кујна“ на Сител

“Ready, steady, cook” со четврта сезона на Сител во 17 часот Лиценцираното кулинарско шоу на Сител телевизија, “Брза кујна” продолжува со нова сезона од понеделник, 24 септември со почеток во 17 часот. Водителката Александра со веќе познатите готвачи ве очекуваат со нови брзи рецепти, нови натпреварувачи и нова доза на …

Повеќе »

МТВ со реприза и на шведската серија „Арне Дал“

Од понеделник до петок во 21.45 часот МТВ со реприза и на скандинавската трилер серија “Арн Дал”. Се работи за шведската криминалистичка серија “Арн Дал” за еден елитен одред истражители. Екранизација на серијалот на романи на Јан Арналд, кој овие дела ги издал под псевдонимот Арн Дал. Екранизирал вкупно 10 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!