Дневни Архиви: 01/09/2018 | 11:37

Документарен филм за Лепа Брена во 17:50 часот на Сител

Понеделник, вторник и среда во 17.50 часот на Сител телевизија ќе се прикажува троделниот филм за популарноста на Лепа Брена и “Слатки грех”. Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена во документарецот ќе зборува за познати, но и непознати детали од својата биографија. Од детството, растежот во работничка фамилија па сѐ до …

Повеќе »

Нова сезона на Телма од омилената политичка дебата

Од понеделник, 3. септември 2018-та, на Телма телевизија започнува нова сезона од “Топ Тема” со Снежана Лупевска Созен, Боби Христов и Сања Васиќ. Влијателна и гледана политичка дебата овојпат без Чом, за кого напишавме дека направи трансфер во 1 ТВ. Стартуваме со новата сезона! Стартуваме со новата сезона в понеделник …

Повеќе »

Хурем Султан со нова серија се враќа во Македонија

Омилената Хурем Султан од турската хит серија “Величествениот” се враќа на малите екрани. Наскоро на една македонска телевизија започнува нова серија во која главната улога е Мерием Узерли, позната како Хурем Султан. “Кралицата на ноќта” е турска драма во која ја следиме приказната за Селин (Хурем), млада девојка која во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!