Дневни Архиви: 16/09/2018 | 14:16

Од 1 октомври хрватска сапуница и на Телма

Од 1 октомври хрватска сапуница и на Телма телевизија. “Најдобри години” ќе биде првата хрватска серија емитувана на оваа фреквенција, која последниве години се откажа од емитување на ваков тип на содржини. Сепак, на задоволство на љубителите на овој жанр на драмски серии, Телма телевизија започнува со емитување на познатата …

Повеќе »

1 ТВ низ цела Македонија – од сега и на Телекабел

Поради огромниот интерес за следење на програмата на 1ТВ, од сега гледачите на телевизијата може истата да ја следат на следниве оператори: ВИП – 13 канал МахТВ – 13 канал Неотел – 12 канал Бум ТВ Националната телевизија 1ТВ исто така е пуштена во мрежата на Телекабел на следните фрекфенции: …

Повеќе »

Старт на нова сезона на „Сè или нешто“ на Сител

Од понеделник, 17 септември, на Сител телевизија стартува новата осма сезона од најгледаната македонска емисија “Сè или нешто”. Нови натпреварувачи во нова уште повозбудлива трка по милионот. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот следете ја новата сезона од популарното гејм шоу со препознатливата Лила. Дани | …

Повеќе »

Австралиска крими серија „Џек Ајриш“ попладне на 1 ТВ

Нова австралиска серија на 1 ТВ, заснована на романите на Питер Темпл. Низа приказни со напнати заплети, харизматичен главне лик и шармантни споредни ликови ќе ве дружат овој септември околу 23 часот. Џек Ајриш некогаш бил успешен деловен партнер во една приватна адвокатска канцеларија во Мелбурн, но откако сопругата му …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!