Почетна / 2018 / August

Месечни Архиви: August 2018

„360 степени“ со нова сезона во нови термини на Алсат

Од понеделник, 3 септември, започнува нова сезона од политичкиот магазин “360 степени” на Алсат М телевизија. Васко Попетревски во нов термин, секој понеделник и петок во 22 часот ќе биде домаќин на нови гости од политичката јавна сцена, со кои ќе се дебатира за најжешките и актуелни политички случувања во …

Повеќе »

Директорот на Алфа е денеска гостин во „Отворено на Алфа“

Денеска, 18.18 часот – нова емисија од “Отворено на Алфа”. Гостин во денешната политичка дебата е еден од највпечатливите телевизиски новинари, Васко Ефтов. Што има да каже Ефтов за моменталната политичка ситуација, кои се негови согледувања за референдумот и дали ќе открие нешто неоткриено, останува да видиме. Дани | ТВ …

Повеќе »

„Јад“ (1975) – македонски филм во петок на Наша ТВ

„Јад“ е македонски филм од 1975 година режиран и напишан од македонскиот режисер Кирил Ценевски, кој во петок на 31 август ќе се емитува на Наша ТВ со почеток во 22.15 часот. Крај на XI-от век. Охрид, Византија. Силен духовен отпор на словенското население кон византиската власт и христијанската догма, …

Повеќе »

Чомовски и Јадранка Костова станаа дел од 1 ТВ

Познати и афирмирани новинарски имиња станаа дел од екипата на 1 тв. Александар Чомовски и Јадранка Костова ќе бидат дел од новиот концепт на Отвореното студио веќе од септември на оваа фреквенција. Ацо Кабранов, Сашо Ордановски и Анета Кочишки, пак, ќе бидат задолжени за водителската улога во останатите денови од …

Повеќе »

Ојку и Ајаз од „Црешите“ се подготвени за свадба

Како што веќе знаеме Озге Гурел и Серкан Чајоглу, нам познати како Ојку и Ајаз од серијата „Сезона на црешите“ и приватно се во љубовна врска. Тие својата врска ја започнале додека се снимала серијата „Сезона на црешите“ (Сител ТВ), и како што се пишува во турските медиуми многу добро …

Повеќе »

Драган Вучиќ се сели на 1 ТВ, наскоро со ново шоу

Македонскиот водител Драган Вучиќ започнува нова телевизиска емисија на 1 телевизија. “Возење со Вучиќ” е емисија во која Драган ќе ја има улогата на такси возач, а гости ќе му бидат познати личности од македонската и балканската јавна сцена. Гостите ќе добиваат и награди како дел од гостувањето. “Возење со …

Повеќе »

Лектира за сите генерации – од есен втора сезона

Од есен започнува втората сезона од ток шоуто “Б со точка” и препознатливиот Драган Б. Костиќ. Екипата на емисијата ги повикува сите заинтересирани компании кои сакаат да бидат дел од шоуто кое предизвика голем интерес во јавноста, побуди убави спомени, наслика врвни личности во едно сосема поинакво издание. 30 нови …

Повеќе »

Навлезете во светот на Шелдон – генијалецот како дете

Серијата „Бубалици“ (The big bang theory) чија дванаесетта и последна сезона ќе има премиера на 24 септември оваа година, минатата година доби своја спин-оф серија. “Малиот Шелдон” (Young Sheldon) е серија во која главен лик е еден од бубалиците, смешниот, арогантниот и неверојатно паметниот Др. Шелдон Купер. Во серијата е …

Повеќе »

Кои ЈУ филмови ќе ги емитува Алфа за крај на август

21.30 часот, секоја вечер, југословенски филм на телевизија Алфа. Во продолжение погледнете ги насловите за следнава седмица : понеделник (27.август) – “Љубовен случај или трагедија на службеничката од ПТТ” Млада поштенска службеничка започнува романса со сериозен дечко, но за време на негово службено отсуство од градот, таа започнува афера со …

Повеќе »

Фото | Саваш од „Животот е убав“, млад актер и згоден модел

Ова лето, гледачите на Сител телевизија секоја викенд ноќ уживаат во урнебесната турска комедија “Животот е убав”. Згодите и незгодите на сестрите Зафире и Емине, како и романтичните моменти кои ги приредуваат браќата Саваш и Бариш е она што што го прави животот убав преку оваа играна серија. Оној што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!