Дневни Архиви: 06/09/2018 | 21:18

„Ѕвездите на Гранд“ на друга телевизија и во Македонија?

Од 22 септември, започнува новата сезона од познатото српско шоу “Ѕвездите на Гранд”. Шоуто ќе се емитува повторно на Прва телевизија во Србија, но оваа сезона нема да оди на ОБН (Босна) и Прва ЦГ (Црна Гора), туку на каналите на Пинк во овие две земји. До ТВ Пакет стигнаа …

Повеќе »

Хрватска новела секој работен ден во 19:15 часот на Алфа

Секој работен ден, од понеделник до петок – нова серија на Алфа телевизија. Во 19.15 часот, веднаш по централната политичка дебата следете ја новата хрватска теленовела “Дубровничка зора”, со реприза наредниот ден во 15 часот. Приказна за една украдена љубов на двајца млади која ќе нè потсети на силата на …

Повеќе »

На 15-ти септември голема забава со Tale Of Us на Средно Водно

Tale Of Us – дуото на современата електронска музичка сцена на 15-ти септември ќе настапи во Скопје на Средно Водно во организација на Win Music Freedom. Настанот ќе започне од 22 часот, со тоа што локални изведувачи се Ана Мало и Балоски. Билетите за настанот се пуштени во продажба и може да …

Повеќе »

Тамара изненади со новиот хит „Довидување таго“

Тимот што победува не се менува. Тоа го докажа и Тамара со најновото освежување – “Довидување таго”. Песна, дело на Роберт Билбилов и Игор Џамбазов, а спотот е во продукција на Чедо Поповски. Не би трошеле зборови за коментирање на ова ремек дело, слушнете и уверете се сами : Дани …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!