Дневни Архиви: 29/09/2018 | 10:24

Антонио Тасевски им пее на нашите иселеници во Америка

Македонскиот пејач кој веќе 15 години живее во Америка, Антонио Тасевски е редовен гостин на сите свадби, веридби и крштевки на нашите иселеници во Чикаго. – Многумина од нашите иселеници ме викаат да им пеам македонски песни за нивните најубави моменти. Убаво е што е се негува традицијата за свадби, …

Повеќе »

Стефан Величковски е новото лице на Моделс Ин

Модната агенција „Моделс Ин“ склучи договор со македонскиот пејач Стефан Величковски за да го застапува во светски рамки. Имено, пејачот Стефан Величковски покрај големиот број на настапи со својот бенд во Македонија и учество во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“, ќе треба да најде доволно време за да се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!