РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Броеви на епизоди на серии – FOX life и FOX Crime

Број на епизоди на серии, Fox Crime | 07.05 – 13.05   Homeland (Татковина)Период на емитување: понеделникВреме: 20:55Број на сезона: 1 / 2Број на епизода: 4 / 12 Luther (Лутер)Период на емитување: понеделникВреме: 21:45Број на сезона: 1 / 2Број на епизода: 3 / 6 The Finder (Наоѓач)Период на емитување: вторникВреме: …

Повеќе »

Поздрав од Бојан 13-ка! Влакно не му фали?

  Откако на сите балкански интернет портали осамна фотографијата на која може да се види дека Бојан 13 наводно е претепан, тој пред еден час објави фотографија на својот Фејсбук профил под која стои коментарот: “После се јас денес изгледам вака, му се допаѓало тоа некому или не, јас блескам!!! …

Повеќе »

Калиопи била Македонска Клеопатра!

  Овие денови нашата евровизиска претставничка беше ангажирана околу промотивната турнеја во Украина и Белорусија. Калиопи таму била пречекана од голем број новинари, а во Минск дури го добила и прекарот Македонската Клеопатра.     Таа можеби не знае да го зборува англискиот јазик, но со германскиот е многу добро …

Повеќе »

Александра на Костарика имала секс со црнец!

Александра и Станија се разбудиле во ист кревет, двете придружени од еден црнец, открива “Свет Плус”.     Александра Накова додека сеуште беше дел од натпреварувачите во “Survivor” постојано ја поврзуваа со некакви секс афери. Таа го напушти шоуто поради непочитување на основните правила, но секс скандалите продолжуваат. Имено, како …

Повеќе »

Подгответе се за нов македонски филм!

Во четврток ќе почне снимањето на новиот филм на Столе Попов “До Балчак – Приказната од Дивиот Исток” и тоа во демирхисарското село Света. “Триангл филм” на медиумите исто така им најави дека снимањето на филмот ќе трае десет недели и ќе се одвива во околината на Скопје, Демир Хисар, …

Повеќе »

Нема сила ни да ги отвори очите, но ја изеде тортата

  Родителите на Сем му ветија дека ќе може да добие уште едно парче од чоколадната торта само доколку ја доврши вечерата. Тој го стори тоа и го доби заслуженото, но не може да се каже дека во слаткиот Сем останаа сили за уште едно слатко парче торта. Сепак, тој …

Повеќе »

Фотогалерија: Стефан Лошковски

Стефан Лошковски е македонски модел. Има 20 години и живее во Скопје. Во 2011-та година се закити со титулата “Мистер на Македонија 2011”, а оваа година победи на “Mister sea world 2012”. Покрај тоа што е модел, Стефан е и ватерполист во македонската репрезентација, студент на Факуктетот за електротехника и …

Повеќе »