Почетна / МК Сцена / Тајни од кујната: Александар Тарабунов не може да смисли боранија!

Тајни од кујната: Александар Тарабунов не може да смисли боранија!

 

Александар Тарабунов периодов е навистина активен. Покрај викенд настапите и музичката кариера која одлично ја тера, работи и како втор тенор при Македонската опера и балет, но знае и често да се пофали на Инстаграм со вкусни специјалитети приготвени токму од неговите вешти раце.

 

 

Колегите од порталот Мегафон го прашаа Тарабунов кое е неговото омилено јадење, а тој искрено им призна:

– Немам едно омилено јадење, имам повеќе. Од македонската кујна се ми се допаѓа, освен боранија, тоа ми е уште од мал невкусно, италијанска кујна, а обожавам морска храна…

Преземено од Мегафон.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 и учениците ја преработија „Корона, чао!“ на знаковен јазик

Телевизија 24 со задоволство ги претстави учениците од четвртото ниво на школата за знаковен јазик …

error: Содржината е заштитена!