Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Новиот водител на ТВ Нова ги освои симпатиите на јавноста

Видео | Новиот водител на ТВ Нова ги освои симпатиите на јавноста

 

Новиот водител на ТВ Нова со своето прво појавување во вестите ги освои симпатиите на публиката, но и доби низа позитивни коментари на својот Фејсбук профил.

 

 

Имено, станува збор за искусниот новинар Зекирја Меџити (Зеко) кој во албанската редакција на Телевизија Нова доаѓа по 3-ри годишно работно искуство во интернет порталот Portalb.mk.

Меџити прв пат е во улога на телевизиски водител на вести, но од она што јавноста можеше да го погледнете на фреквенцијата на Нова, одлично се снајде на новото работно место.

 

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Заврти на Телма“ и добиј награда, секое утро за убав почеток на денот

Нов интерактивен квиз на ТВ Телма. Од понеделник до петок во 8.50 часот, во рамки …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!