Почетна / МК Сцена / Ѓоко Јовиќ најавува промоција на нова песна со спот : „Утре е нов ден“

Ѓоко Јовиќ најавува промоција на нова песна со спот : „Утре е нов ден“

 

Популарната ТВ водителка и манекенка, Симона Станковска ја игра главната улога во новиот видео запис на атрактивниот македонски пејач Ѓоко Јовиќ.

 

 

Станува збор за српска композиција која го носи насловот „Сутра је нови дан“ односно „Утре е нов ден“ на македонски, а видео приказната е дело на Горила Продукција.

 

 

Песната заедно со видео запис ќе биде промовирана во наредните денови преку медиумската мрежа на најголемата српска продукција „Гранд“.

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!