РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Осквернавен гробот на Ксенија Пајчин

Eден месец по одбележувањето на две години од смртта на една од најубавите српски пејачки, Ксенија Пајчин, осквернавена е нејзината надгробна плоча на Новите гробишта во Белград.   Мајката на Ксенија, Љубица пред неколку денови ги пронашла остатоците од скршената фотографија покрај гробот. Хулиганите ја уништиле фотографијата што се наоѓала …

Повеќе »

Која пејачка уринираше, се сликаше, и го сподели тоа?

Дали можете да претпоставите која позната личност уринираше на улица во среде бел ден, се фотографираше, па тоа уредно го објави на Твитер?     “Мочкам на среде улица, ајде полицајци уапсете ме ако успеете да ме пронајдете”, беше коментарот кој 25-годишната пејачка Кеша го објави заедно со фотографијата. На …

Повеќе »

Ново шоу на ТВ Сител – Брачен судија

Ексклузивно на Сител од овој викенд ќе се емитува шоуто наречено “Брачен судија”. Нешто тотално различно од она што досега сте го гледале. Проектот има за цел да ги реши брачните проблеми на пријавените учесници и да ја најде причината поради која се појавил тој проблем.     Жирито е …

Повеќе »

Голотија на Костарика, сите се соблекоа!

  По она што вечерва ќе го видите на Сител во новата епизода од шоуто “Survivor” ќе сфатите дека натпреварувачите дефинитивно го загубија разумот на Костарика. Во новата борба тие наместо да се борат почнаа еден на друг да си ги соблекуваат костимите за капење – намерно. На еден му …

Повеќе »

Белгија на Евровизија. Повторно лош избор!

36/42  БЕЛГИЈА Изведувач: IrisПесна: ‘Would you’1 Полуфинале (22/05/2012)   Очигледно после многу неуспешни години Белгија не ја научи лекцијата за тоа каква песна треба да пратат на Евровизија. Сe ќе беше во ред доколку оваа балада беше поквалитетна, со пологичен текст отколку What would you do if my house was …

Повеќе »

Музичкиот критичар не знаел да застане во креветот!

Поранешната манекенка Алисија Дувал одлучи на медиумите да им раскаже детали од нејзината врска со водителот Сајмон Коувел. Овој 52-годишен Британец ја прескокна поранешната манекенка во својата биографија, но затоа таа сама пред целиот свет ја откри тајната што ја криел нивниот кревет.     “Нашата трета средба заврши така …

Повеќе »

Елвир Мекиќ за влакно ја избегна смртта!

Елвир Мекиќ снимал спот за својата нова песна еден час пред да се случи петкратното убиство на езерото кај Смилковци. Тој и неговата екипа биле присутни на местото повеќе часа, објавува магазинот “Свет”. – Страшно. Во четвртокот на 12 април снимавме неколку часа на обиколницата. Се возевме наоколу неколку пати …

Повеќе »