Почетна / Телевизија / Големиот брат

Големиот брат

Видео | На чекор до финалето, пукна „тиквата“ меѓу Тина и Дарко

  Лажго еден! Јас ли не сум паметна? – Тина бурно реагираше   На чекор до самото финале, пукна тиквата меѓу Дарко и Тина. Имено, во исповедалницата на прашањето од Големиот брат “Дали Тина е паметна девојка”, нашиот Дарко одговори дека не е. Откако дозна за тоа, Тина збесна и …

Повеќе »

Финалето на „Големиот брат“ е во сабота, гласаме за нашиот Дарко

  Кој ќе победи во “Големиот брат”?   Дарко, Ервин, Барбара или Горан? Кој е победникот на “Големиот брат”? Оваа сабота, на 12 декември, со пренос во живо на Сител телевизија ќе се емитува финалето на балканската верзија на реалното шоу “Big brother”.     Во полуфиналната емисија, куќата ја …

Повеќе »

Вечерва дознаваме кој ќе се пласира во големото финале на „Големиот брат“

  Гласајте за Дарко да биде финалистот на Големиот брат   Вечерва со почеток во 21 часот започнува полуфиналето на најголемото реално шоу во светот “Големиот брат”. Балканската верзија на шоуто своето финале ќе го има следните петок и сабота кога ќе се дознае кој е победникот кој ќе си …

Повеќе »

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе    По петочното исфрлување, Стефани како по обичај се опијани и му се обрати на нашиот Дарко, велејќи : – Ти си најнеинтересен во куќава. Тие деца, кои што ги тренираш, дебили кои гласаат за тебе. …

Повеќе »

Дарко е номиниран, за да остане во куќата гласаме со СМС: VB 6 на 149 399

  Заради искреноста и храброста, Дарко се здоби со номинација   Во петочното исфрлување од куќата на “Големиот брат”, станарите во куќата ги номинираа Горан, Мирјана, Ервин и нашиот Дарко. Како што повеќето се согласија, Дарко излезе колатерална штета во целото исфрлување во петокот и испадна “лош” во очите на …

Повеќе »

Видео | Стефани во нова љубовна авантура, овојпат со Ѓорѓе

  Стефани во врска со нов станар од куќата     Влегувањето на мајка и’ во шоуто не ја спречи Стефани од “Големиот брат” да продолжи со нејзините лудувања во куќата. Тоа што мајка и спие во иста соба со неа не ја поколеба Стефани да разменува нежности со Ѓорѓе. …

Повеќе »

Видео | Раде ја напушти куќата на „Големиот брат“, Рада во шок

  Големиот брат го раздели семејството Васиќ     Вчеравечер се случи уште едно исфрлување од куќата на Големиот брат. Меѓу номинираните од минатата недела беа Тина, Барбара, Дарко, Ервин, Мика и Гиба, Рада и Раде. Оној што ја напушти куќата е Раде. Неговото исфрлување најтешко и падна на неговата …

Повеќе »

Видео | Дали Васиќи тверкуваат подобро од Елена Ристеска?

  Луда журка во исповедалницата на Големиот брат     Познатата ромска фамилија Васиќи, учесници во реалното шоу “Големиот брат” се едни од најголемите фаворити на шоуто и најголемите забавувачи на публиката. Последниве денови, се случи вистинска журка во исповедалницата на Големиот брат. Мика, Гиба и мајката Рада играа и …

Повеќе »

Видео | Станарите почнаа да се плукаат меѓусебно во куќата на Големиот брат

  Последните случувања во куќата на Големиот брат ги шокираа гледачите ширум Балканот. Станарите почнаа секојдневно да ги кршат основните правила на однесување и нивниот понатамошен престој во истата е неизвесен.     Зорица и Мирјана повторно се скараа, но овој пат беа насилни. Зорица почна да ја плука Мирјана …

Повеќе »

Вечерва во „Големиот брат“ : Стефани разоткрива дека Ервин е геј?

  Ервин вљубен во Барбара, спие со Мирјана – дали е геј?   Љубовната приказна на Стефани и Ервин од “Големиот брат” особено се заплеткува последниве денови, откако Ервин неочекувано обелодени дека е вљубен во Барбара од првиот ден.     Но, она што е уште понеочекувано е дека Ервин …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!