Почетна / Телевизија / Големиот брат (страна 2)

Големиот брат

Повторно секс во „Големиот брат“, Раде и Радa ја “подбраа” Стефани

  Рада и Раде VS Стефани : Нели ти е срам?     Шоуто “Големиот брат” за гледчаите и особено за оние воајерите, станува допрва интересно откако сите станари се вселени во големата куќа. Откако се врати Стефани во куќата, секоја ноќ се впушта повторно во секс акција со Ервин. …

Повеќе »

Ервин е геј и во куќата на Големиот брат немало секс?

  Станарот во куќата на Големиот брат, Ервин, во својот профил наведе дека многумина се сомневаат оти тој е геј. Па според коментарите на социјалните мрежи и коментарите на некои станари во куќата, Ервин ја искористи Стефани која беше во алкохолизирана состојба за да ги избрише сомневањата околу неговата сексуална …

Повеќе »

Фото | Ноќеска падна првиот секс во куќата на „Големиот брат“

  Секс во “Големиот брат” – воајерите имаа интересна ноќ     По 24 часа од влегувањето во куќата, падна и првиот секс во шоуто. Пијаната хрватица Стефани и напалениот Босанец Ервин легнаа заедно, се покрија и решија страстите да ги разменат пред окото на Големиот брат и сите балкански …

Повеќе »

Вечерва започнува „Големиот брат“, Боки 13 гостин во шоуто

  ЕКСЛУЗИВНО: ЗА ПРВПАТ ВО КУЌАТА НА ГОЛЕМИОТ БРАТ КАНДИДАТИТЕ ЌЕ ВЛЕГУВААТ ДВА ДЕНА     Вечервa во куќата во Кошутњак, Белград, ќе влезат само дел од кандидатите, додека останатите ќе влезат во сабота вечер. Двете живи емисии од влегувањето во Големиот брат се на Сител во петок и сабота …

Повеќе »

Известување | Во петок во 21 часот на Сител стартува „Големиот брат“

  Богата телевизиска есен на Сител телевизија   Овој петок, на 4 септември со почеток во 21 часот започнува емитувањето на новата сезона на реалното шоу “Големиот брат”. Македонските медиуми шпекулираат дека од Македонија во куќата влегуваат порно актерот Карло Бос и младиот жиголо Влатко де Гама, а дека понатаму …

Повеќе »

Македонија со трансродна личност во куќата на Големиот брат

Минатата недела во Сител телевизија се одржа кастингот за македонски станар во куќата на Големиот брат. Пријавени имаше многу, а луѓето од Емоушн го сторија своето. Нивната селектирана група отпатува за Белград во потесниот круг. Седумте одбрани Македонци, меѓу кои две трансродни личности и една порно ѕвезда – Карло Бос, …

Повеќе »

Откриваме – кои се водителите на реалното шоу „Големиот брат“

  Од септември на Сител доаѓа “Велики брат”   Од септември, на програмите на најгледаните регионални телевизии започнува регионалната верзија на реалното шоу “Големиот брат”. Сител телевизија ќе го пренесува шоуто за гледачите на Македонија. “Големиот брат” ветува многу забава, лудости и глупости на станарите кои ќе се вселат од …

Повеќе »

Започнува потрагата по соодветен станар за куќата на Големиот брат

  Започнаа пријавувањата за новата сезона на најгледаното реално шоу „Големиот брат“. Како и минатите сезони така и оваа учествуваат речиси сите држави од поранешна Југославија, шоуто ќе биде регионално. Македонија е една од земјите кои ќе имаат свој станар или станари во најпопуларната куќа на Балканот. Во Македонија како …

Повеќе »

Реалното шоу „Големиот брат“ со нова сезона од есен на Сител телевизија

  Од септември на Сител – “Велики брат”   И потврдено. Балканската верзија на светски познатото реално шоу “Големиот брат” од септември се враќа со нова сезона. Последната сезона на Големиот брат со обични кандидати (не ВИП) имавме можност да ја следиме во 2011 година кога победи Хрватката Маријана и …

Повеќе »

Фифи го напушти „Х Фактор“, Даниел, пак, растури!

  Уште едно спектакуларно live издание од „Х Фактор“ е зад нас. Еден натпреварувач се врати во шоуто, но и една група си замина. Менторот Кристина Ковач остана без своите омилени H2O, односно нашиот Фифи и Маринела, ќерката на Џогани. Гласовите на публиката одлучија дека Александра Секулич и H2O најмалку …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!