Почетна / Телевизија / Големиот брат / Дарко е номиниран, за да остане во куќата гласаме со СМС: VB 6 на 149 399

Дарко е номиниран, за да остане во куќата гласаме со СМС: VB 6 на 149 399

 

Заради искреноста и храброста, Дарко се здоби со номинација

 

Во петочното исфрлување од куќата на “Големиот брат”, станарите во куќата ги номинираа Горан, Мирјана, Ервин и нашиот Дарко. Како што повеќето се согласија, Дарко излезе колатерална штета во целото исфрлување во петокот и испадна “лош” во очите на повеќето, само затоа што беше искрен и доследен на неговиот став.

 

 

Имено, по една недела озборување и договарање, станарите беа решителни да ја изгласаат контроверзната Хрватка Стефани да ја напушти уште тогаш куќата. Но, кога водителката праша кој е за Стефани да ја напушти куќата, само Дарко, Мика и Мирјана имаа храброст и станаа.

 

 

Сите останати, кои се правеа другари и блиски на Дарко, не го подржаа во гласот. А тоа беа Зорица, неговата најблиска пријателка Тина, Барбара, најдобриот другар Ервин, кои кукавички премолчеа.

Поради овој храбар потег, Дарко следниов петок не заслужува да излезе од куќата на Големиот брат. За Дарко да остане и понатаму, вие треба да го зачувате така што ќе гласате на бројот 149 399 со испраќање на текст порака VB (празно место) 6, односно VB 6.

 

Гласањето за спас на Дарко е во тек. СМС порака на 149 399.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!