Почетна / Телевизија / Големиот брат (страна 4)

Големиот брат

Големиот брат | Падна крв Сораја ја удри Маја

  Вчеравечер „Големиот брат“ станарите ги стави пред голем предизвик. Тие се номинираа меѓусебно со тоа што си фрлаа торта во лице. Инцидентот настана кога Маја Николиќ ја удри Сораја во лице со торта при што на Сораја и потече крв од носот, Сораја не остана должна па и врати …

Повеќе »

Големиот брат | Станарите снимија „Харлем шејк“

  „Големиот брат“ синоќа на станарите има даде интересна задача – требаше да снимат своја верзија на популарниот танц „Харлем шејк“! По извршената задача тој им соопшти дека видеото е објавено на Јутјуб и оти истото ќе мора да оствари 10.000 пргледа за 48 часа, за да ја освојат наградата. …

Повеќе »

Видео | Синди се скара со водителката Маријана Мичиќ

    Поранешната станарка во „Големиот брат“, Синди, направи скандал за време на своето гостување во емисијата „ГБ Магазин“ такашто влезе во конфликт со водителката Маријана Мичиќ која мораше да бара исклучување на нејзиниот микрофон. Синди, ја обвинува продукцијата за пристрасна монтажа. Видеото е во прилог.

Повеќе »

Анета и се мерачи на Маја Николиќ и ја залапа Венди

  Во куќата на „Големиот брат“ сезонава имаше многу конфликти, а Анета се потруди да има и лезбејски сцени. Всушност, „Големиот брат“, станарите ги почести со забава на која после се Венди, Маја и Анета ги закопаа секирите и разговараа во особено пријатна атмосфера. Анета прилично се опушти и ја …

Повеќе »

Валкан танц | Ава во „сендвич“ со близнаците

  Во куќата на „Големиот брат“ синоќа беше организирана забава, која станарите ја освоија како награда. Секој се забавуваше на свој начин, а кога почна музиката, Ава Карабатиќ заигра заедно со близнаците Жељко и Жарко, кои ја „обиколија“ старлетата. По извесно време, дојде до конфликт меѓу близнаците, кои се препираа …

Повеќе »

„Големиот брат“ завршува во понеделник на 6. мај

  Во понеделник ќе се случи последното исфрлување од куќата на „Големиот брат“. Следното исфрлување ќе биде полуфинална борба, а на 6. мај ќе се случи финалето во кое ќе се дознае кој од станарите ќе освои 50.000 евра. Последните номинации го донесоа името на Анета Наковска, веројатноста е голема …

Повеќе »

Анета и Венди открија дека Ава смрдела

  Анета и Венди вчеравечер на „Големиот брат“ му открија работи во врска Ава Карабатиќ кои до сега не сме ги знаеле. Во куќата имаше проблем. Некој ги расфрлил сандалите на Ава, виновникот е засега непознат.   „Нонстоп ми чепка по работите, јас си носам свои работи, само еднаш носев …

Повеќе »

Видео | Маја и Жељко симулираа жесток секс

  Вчерашната забава во куќата на „Големиот брат“ ги опушти станарите па целата вечер помина низ шеги и слатко смеење. Алкохолот го стори своето, Маја Николиќ сакајќи да ја направи Ава љубоморна, постојано го повикуваше Жељко да легне со неа и да ја бакне. Еден период близнакот ги игнорираше повиците …

Повеќе »

Големиот брат | Маја и Анета за малку ќе се степаа

      Уште една жестока кавга која ја одбележа неделата зад нас. Маја Николиќ и Анета Наковска повторно го покажаа своето нетрпение една кон друга во куќата на „Големиот брат“. После навредите следуваше поливање со вода, нешто што им стана навика на станарите и кое „Големиот брат“ почна да …

Повеќе »

Видео | Милиќ физички ја нападна Венди

  Станарите во куќата на „Големиот брат“ имаат среќа што до крајот на шоуто преостануваат уште две неполни седмици, да беше поинаку во оваа куќа некој сериозно ќе настрадаше, а не се знае дали тоа нема да се случи до крајот.

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!