Почетна / МК Сцена (страна 27)

МК Сцена

Традицијата продолжува – мега промоција на новиот албум на Каролина

  Нов албум со концертна промоција на Каролина Гочева   На големо задоволство за љубителите на квалитетна македонска музика, се враќа супербрендот Каролина Гочева со нов албум. Но, не само тоа. Новиот албум и новата Каролина на нова, најголема врата досега, се враќаат ексклузивно за својата публика. По блескавиот концертен …

Повеќе »

Детски балет „Снежана и седумтте џуџиња“ во недела во МОБ

  Недела точно на пладне – балет за деца во МОБ   Во недела, 21 јануари 2018-та, во МОБ ќе се одржи балет за деца – “Снежана и седумтте џуџиња”. Балететот на Богдан Павловски е во режија, кореографија и инсценација на Витолд Борковски, либретото е на В.Борковски и С. Петровски …

Повеќе »

DNB ноќ во клуб „Shadows“ со Blaris / Stone Monkey / Bad Propaganda

  ТВ Пакет од сега со известувања за ноќните настани во земјава   СУБ Колектив конечно се реши повторно да ги засука ракавите, како што и сами кажуваат, за да се вратат на основите. Во четврток ќе се случи нивна прва драм енд бејс забава без гости ДЈи, а ќе …

Повеќе »

Битолчаните Фолтин за празникот Водици на плоштадот во Охрид

  На 19-ти јануари, од д 21 часот на Градскиот плоштад во Охрид, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ ќе настапат македонските музички амбасадори, битолската група „Фолтин”.   Зад себе имаат седум самостојни албуми, музика за над 20 театарски претстави и бројни настапи во Македонија, …

Повеќе »

Министерот за култура : Одлуките на МРТ за музички субвенции се незаконски

  МТВ не смее да дели субвенции на пејачите   Министерот за култура на Република Македонија, Роберт Алаѓозовски одржа денес во Битола прес-конференција, на која изјави дека по добивањето на одлуките на МРТ по објавен конкурс според Законот за поддршка на домашната музичка продукција, денеска упати инспекциски надзор којшто констатираше …

Повеќе »

Василичарски концерт во МОБ – поп и рок хитови од 80тите и 90тите

Македонската опера и балет ја продолжува традицијата   На 12 и 13 јануари (петок и сабота) ќе се одржи концертот по повод празникот „Василица“. Оваа година концертот носи наслов „Simply the best“. Притоа, направен е избор од најдобрите поп-рок хитови од’ 80 и ’90-те години.     Публиката ќе има …

Повеќе »

Каролина : На Нијагарините водопади, real feel е минус 33 степени

  Фото | Каролина на водопадите на Нијагара   Како што веќе објавивме, македонската музичка икона Каролина Гочева е на медено патување во Канада заедно со својот сопруг, уметникот Корубин.     Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати. И токму то …

Повеќе »

Фото | Каролина директно од Канада сведочи за „леденото доба“

  Каролина и Михаил – сведоци на циклонската бомба   Македонската мега ѕвезда Каролина Гочева минатиот септември стапи во брак со познатиот уметник Михаил Корубин.     Додека беа во врска, гледавме и се восхитувавме на сликите кои ги објавуваа од местата кои ги посетуваат, а најновите фотографии говорат дека …

Повеќе »

Видео | Мите Стоилков со препев на баладата „Не кидај мене од себе“

Ново видео од нашиот Мите Стоилков Мите Стоилков се прослави со учеството и победата во српското шоу “Пинкови ѕвезди”, но очигледно продукцијата на Пинк не превзеде ништо за нашиот талентиран Мите. Ништо не нѐ чуди со оглед дека и публиката во регионот не го прифати тоа шоу и поради истата …

Повеќе »

Стилистот Алек Палада доживеа незгода при летот за Њујорк

  Популарниот македонски стилист, Алек Палада требало пред два дена да слета во Њујорк каде го очекуваат бројни работни ангажмани, меѓутоа поради силно невреме авионот со кој летал бил приморан да слета во Торонто.     Паллада за ситуација во која се наоѓа се пожали и на социјалните мрежи. Тој …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!