Почетна / МК Сцена / Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис за песната “Длабоко”, која премиерно ќе биде изведена на овогодинешниот “Макфест”.

Се снима на повеќе интересни локации, а како режисер се потпишува Зоран Зонде Стојановски. Димитрова речиси секогаш песните ги промовира заедно со спот, како едно комплетно аудио-визуелно доживување за публиката.

Спотот за “Длабоко” ќе биде промовиран следната недела, а пред тоа, песната премиерно ќе биде изведена на втората фестивалска вечер на Макфест, во сабота, под реден број 18.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

error: Содржината е заштитена!