Почетна / МК Сцена (страна 40)

МК Сцена

Сирилик со ремикс на „Доживотно“ – слушнете како звучи

  Браќата го претставија ремиксот на „Доживотно“ од Елена Ристеска   Прилепското дуо „Сирилик“ во изминатиов период работеше на уште еден ремикс на позната македонска песна. Овој пат станува збор за темата „Доживотно“, со која Елена Ристеска го најави актуелниот албум „Без шминка“. Досега, Сирилик преработија песни од Сара Мејс, …

Повеќе »

Изложба на артефакти на словенечки архитекти од денес во МОБ

  Изложба “Херои за еден ден” од денес до 14 јули   Изложбата „Херои за еден ден“ на архитектот Даниел Серафимовски и уметницата Нада Прља вечер ќе биде отворена во Македонската опера и балет. Изложбата се фокусира на три згради или урбани артефакти на словенечки архитекти во Скопје. Се работи …

Повеќе »

Видео | Магдалена Ена со нова летна песна „Плачат и најсилни“

  Ена ја продолжува соло кариерата со нова песна     Македонската аре-ен-би пејачка Магдалена Цветковска – Ена промовираше нова песна со видео спот. Текстот за “Плачат и најсилни” е нејзин, додека пак музиката ја направи заедно со брат и, хит мејкерот Лазар Цветковски. Аранжманот и продукцијата се исто така …

Повеќе »

Театарската претстава „Снежана“, дел од Скопско лето 2016

  Дечиња, уживајте во безвременската приказна за Снежана и џуџињата   Во рамките на Скопското лето, во Дрмаски театар на 26 јуни ( недела) напладне ќе биде изведена новата театарска претстава за Снежана и 7те џуџиња. Сценографија на која се проектирани тридимензионални анимации, костими што ја отсликуваат маѓичноста на приказната …

Повеќе »

Познатите гледаат „Peaky blinders“, одат на Гета и се качуваат на Водно

  Што прават Весна, Каролина и Елена периодов?     Интересни фотографии прокружија низ социјалните мрежи, а поставени од страна на некои од јавните личности од Македонија. Имено, Весна Петрушевска и Каролина Гочева овој период биле “заразени” со британската крими драма “Жилетите од Бирмингем” (Peaky blinders), па не изостанаа тоа …

Повеќе »

Фото | Тамара Тодевска со гол стомак, подготвена за големиот ден

  Фото од бременоста на Тамара Тодевска   На својот фејсбук профул, пејачката Тамара Тодевска објави слика со гол стомак, на која се гледа дека многу наскоро ќе дојде и долгоочекуваниот ден за нејзе и нејзиното семејство – породувањето на Тамара. Како што пишуваа македонските медиуми, неофицијално се работи за …

Повеќе »

Домашни и странски дизајнери на вториот ден на Моден викенд 13

  Домашни и странски дизајнери на вториот ден на Моден викенд Скопје 13 Студентите од Факултетот за арт и дизајн при Европскиот универзитет, модната куќа „Линеа“, „Elezi Paris“, Тијана Младеновиќ и Ирина Тошева ги прикажаа најновите колекции на вториот ден на тринаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во салонот „Порше Македонија“. …

Повеќе »

Авалон открива : Џон Њуман со концерт во Скопје на 21 јуни

  Џон Њуман во Скопје – Арена “Борис Трајковски”   Светски познатиот британски пејач Џон Њуман оваа година доаѓа во Скопје. Најголемата и најдобрата продуцентска куќа на овие простори, Авалон продукција најави доаѓање на Џон Њуман во Скопје, Македонија. Концертот ќе се случи на 21 јуни во арената “Борис Трајковски”. …

Повеќе »

Фото | Елена и Каролина со гламурозен стајлинг на промоција

  Најголемите модни икони и ѕвезди на македонската музичка сцена, Каролина и Елена, многупати на социјалните мрежи објавуваат заеднички слики. Освен тоа што ги спојува музиката како професија, тие се и приватно блиски другарки. Минатиот месец се сликаа заедно со ракометарот Столе Стоилов при гостување во една телевизиска емисија, објавувајќи …

Повеќе »

Видео | Промовирана „If you wanna leave me“ на Тоше Проески

  Промовирана нова хит песна од мега ѕвездата   Промовирана е најновата и досега необјавена песна на најголемиот македонски пејач Тоше Проески. Се работи за песната “If you wanna leave me”, единствено снимена на англиски јазик, која најпрвин беше промовирана денеска во спомен куќата на Тоше во Крушево, а видео …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!