Почетна / МК Сцена (страна 28)

МК Сцена

Ристе ги надмина очекувањата – новото видео е вистинска магија!

  Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески претстави магична видео приказна за својата прва студиска песна насловена како „Добро јутро тајно“. Зад песната „Добро јутро тајно“ како автор на музика и текстот се потпишува хит-мејкерот Бане Опачиќ, додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песната е …

Повеќе »

Запознајте го фитнес моделот Милош Живковиќ од спотот на Сања

  Фолк пејачката Сања Ристеска неодамна ја објави песната „Ќе те полудам“ заедно со видеозапис во кој се појавува жешкиот фитнес модел Милош Живковиќ. Интересот за него не стивнува откако беше објавено видеото.     Милош Живковиќ е фитнес модел кој секојдневно вежба во фитнес центарот „Магнус“ во Скопје и …

Повеќе »

Каролина со честитка: Ви посакувам безгрижни празнични денови

  Каролина Гочева со новогодишна честитка до македонската јавност   Вистинската ѕвезда на македонската естрада со новогодишна честитка до своите пријатели и фанови. 2017 година беше една од најсреќните години на нашата Каролина. 2017-та година, таа стапи на лудиот камен, и се омажи со Михаил Корубин, а свадбената церемонија беше …

Повеќе »

Видео | „Крисмас сонг“, подарок од Фчерашни новости до гледачите

Нов препев на Флерашни на “Feel it still” (Portugal. The Man) Новогодишна обработка на Фчерашни новости која повторно ја отсликува моменталната ситуација во Македонија. Слушнете ја Крисмас сонг на Ланчо и Климе :  Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Бум во 2018-та | Кого носи Авалон на Skopje Calling и Ohrid Calling

  Авалон не запира – вистински бум настани во 2018-та   Најголемите Авалон Продукција живее и дише само од овие две причини: првата е да Ве направи среќни и втората – за Вас да го направи невозможното возможно. Токму тоа е и причината поради која ТВ Пакет секогаш одвојувал и …

Повеќе »

Новата песна на Каролина е #1 on trending – во февруари и нов албум

  “Ѕвона” е најпопуларна на Youtube     Новата нежна и весела песна на Каролина Гочева ги стопли срцата на слушателите во овие особено студени зимски денови. “Ѕвона” е вистинско освежување од Каролина, која ги навестува престојните новогодишни и божиќни празници.   Воедно, песната е и најава за новиот албум …

Повеќе »

Тони Андреев сними кавер-видео на „Дани и године“ од Нина Бадриќ

  Младиот македонски пејач Тони Андреев сними кавер-видео на песната „Дани и године“ од Нина Бадриќ.     Во продолжение слушнете како звучи големиот хит на Нина Бадриќ во изведба на Тони Андреев и Филип Антевски.      | ТВ Пакет

Повеќе »

Мајсторот за тетоважи Мате Јосифоски отсега на нова локација

  Мајсторот за тетоважи, Мате Јосифоски го отвори своето самостојно студио за консултации, совети, цртање и тетовирање „M8 Tattoo“ во срцето на Скопје, спроти комплексот Adora Flotiron.     Јосифоски досега функционираше во салонот на мајсторот Боби во Дебар маало, но неговите клиенти отсега ќе можат да го најдат во …

Повеќе »

Видео | „Ѕвона“ – најново изненадување од супербрендот Каролина

  За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува!   Долго се чекаше… долго се претпоставуваше што е следно… и конечно, нешто ново од неа. Македонскиот супербренд Каролина Гочева се враќа со нов …

Повеќе »

Фолк пејачката Сара Ристеска киднапирала фитнес тренер

Фолк пејачката Сања Ристеска го објави новиот видеозапис за песната „Ќе те полудам“ во кој се појавува со целосно изменет изглед кој ги воодушеви обожавателите. Зад песната „Ќе те полудам“ како автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува Гоце Костоски – Пејак, а истата е снимена во студиото „Про …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!