Почетна / МК Сцена (страна 50)

МК Сцена

Фото | Ребека ги прошета своите близначиња

  Поп пејачката Ребека есенва стана мајка на две прекрасни близначиња.     Таа и нејзиниот сопруг д-р Милан Ристевски веќе имаа еден син, 7-годишниот Маркијан. Деновиве, убавото време, Ребека го искористи за убава семејна прошетка со својата сестра и мајка. Со нив беа и двете близначиња, Макариј и Доротеј. …

Повеќе »

ДНК го промовираа видеото за „Опуштено“

  Спортисти од неколку конкурентски клубови, новинари од различни редакции и медиумски личности се главни протагонисти кои со многу насмевки и ја доловуваат на публиката главната порака да се шири позитивна енергија и да се живее секој ден како да е последен, во новиот видео запис на ДНК за темата …

Повеќе »

Еве што му се случи на татко му на Даниел Кајмакоски

  Додека Даниел Кајмакоски е во центарот на вниманието низ екс-ЈУ просторите, неговиот татко и сето она што му се случуваше изминативе денови беше главна тема кај медиумите во Унгарија.     Имено, македонскиот пејач Павле Кајмакоски поради своите музички активности мораше да допатува во Македонија, но сето она што …

Повеќе »

Голема тетоважа „Carlo Boss“ тетовирана на грб

  Македонскиот порно актер Гоце Гиновски, познат како Карло Бос, своето уметничко име го истетовира на грбот. Тетоважата, која е дело на tatoo мајсторот Ивица Гигов – Гиле беше работена два дена. Покрај големите букви на кои е испишано „Carlo Boss“, на грбот на порно актерот е истетовирана и неговата …

Повеќе »

Фото | Херој од турска серија ли е, Вукелиќ ли е…

  Македонскиот пејачт Роберт Вукелиќ секогаш е во тек со трендовите, па така и овој пат го испочитува актуениот тренд – турски брк!     Пејачот што сега потсетува на хероите од турските серии ја објави оваа фотографија на својот Фејсбук профил која привлече големо внимание, па го запрашавме што …

Повеќе »

Сајбер секс со Дурекс во инбокс кај Виктор

  Ѕвездата од „Македонскиот Идол“, Виктор Апостоловски моментално е актуелен со тоа што стана прв амбасадор на „Дурекс“ во Македонија. Неговата последна активност, односно разголена фотосесија дополнително ги предизвика медиумите да пишуваат за него.     – „Веднаш по објавата на мојата страница на социјалната мрежа Фејсбук дека сум Дурекс …

Повеќе »

Фото | Еве ги нашите Зимски убавици

Изборот и овојпат е во организација на модното студио „Црнокрак“, кое за вкупната победничка, односно зимската убавица на Македонија за 2014. година го обезбеди правото таа да ја претставува Македонија на еден од интернационалните избори за убавина за кои поседува лиценци.

Повеќе »

Гласајте за актуелниот дуел помеѓу Слаткар и Тони Зен

  Од понеделникот на форумот на ТВ Пакет започна играта наречена „Дуели“, каде преку дуели ќе се избере вашиот фаворит за оваа година. Оваа недела на дуели се македонските пејачи и песни, а по нив следуваат и дуели на политичари, водители, министри, серии и ликови од серии, филмови и ликови …

Повеќе »

Виктор е нашиот прв Дурекс амбасадор

  Дурекс за прв пат во Република Македонија има свој Дурекс Амбасадор, младиот пејач Виктор Апостоловски, кој има улога да ја поддржи кампањата за превенција кај младите за заштита од ХИВ/СИДА и сексуално преносливи инфекции. Кампањата за оваа година е предвидено да се одвива на низ неколку градови, а со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!