Почетна / МК Сцена (страна 29)

МК Сцена

Погледнете го спотот за „Влези во мојот живот“ на Фидбек бенд

  Музичкиот состав „Фидбек бенд“ го промовира својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна која го носи насловот „Влези во мојот живот“, а зад неа се потпишуваат Огнен Неделковски (текст) и Милан Стефановски (музика и аранжман).     Песната „Влези во мојот живот“ е снимена во студиото на …

Повеќе »

Велевска со извинување до Македонците за нејзината изјава

  Елена Велевска : “Човечки е да се згреши и се извинувам”     Елена Велевска јавно се извини до целиот македонски народ што згрешила и изјавила за бугарска телевизија дека песните “Јовано, Јованке” и “Кажи, кажи, облаче ле бело” се бугарски песни кои се пејат во Австралија на турнеи. …

Повеќе »

Елена Велевска: „Јовано, Јованке“ е бугарска песна… (?)

  Пу, пу, не важи – Елена ја повлече изјавата     Македонската фолк пејачка Елена Велевска од неодамна стана ексклузивец на “Пајнер” и бугарската телевизија Планета. Почна да снима нови песни за бугарската телевизија и да има свои настапи во соседна ни Бугарија, како и да гостува и да …

Повеќе »

Фото | Петнаесетти старт за Модниот викенд во Скопје

  Со најновите креации за пролет/лето 2017 на Јована Филиповиќ поддржана од „Пелистерка“, беше отворен петнаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во салонот „Порше Македонија“. „Жената е како водата. Едноставна, единствена, ладна, мирна, брановита. Наизглед мирна, а незамисливо моќна. Токму таква е и колекцијата. Сензуална, минималистичка и едноставна на изглед, а …

Повеќе »

Погледнете го видео записот на Елена Ристеска и Хари Варешановиќ

Погледнете го новиот спот на Елена и Хари (ВИДЕО) Конечно дуетската песна на нашата позната пејачка Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ, односно Хари Мата Хари, „Још ме плашиш“ доби свој видеозапис. Спотот започна да се снима уште пред неколку месеци во Скопје, а дел од кадрите се доснимија …

Повеќе »

Видео | Згодна манекенка се соблече во новиот спот на Боби Павловски

    Иако работите на македонската естрада и не се баш сјајни последниве неколку години, сепак има и „борци“ кои и понатаму творат и создаваат македонска музика. Еден од нив е и Боби Павловски кој полека, но сигурно си го наоѓа своето место под естрадното небо.     „Само една …

Повеќе »

Филип Божиновски со кавер на емотивната балада на Дино Мерлин

  “Да је туга снијег” – нова верзија од страна на Филип Божиновски     Еден од најдобрите машки вокали на македонската музичка сцена, Филип Божиновски, со препев на познатата балада од Дино Мерлин – “Da je tuga snijeg”. Оваа кавер – верзија на легендарната балада во изведба на нашиот …

Повеќе »

Каролина и Тамара со поддршка за евровизиската песна

  Македонија изненадена од “Dance alone” на Јана Бурческа     И македонските ѕвезди со поддршка и оддушевување од евровизиската песна на Јана Бурческа, промовирана вчеравечер. На социјалните мрежи врие од позитивни коментари за песната, која навистина продукциски звучи светски. Во продолжение погледнете што искоментираа македонските поп икони и некогашни …

Повеќе »

Тамара ја отпеа „Те сакам“ од Лара Фабиан на француски јазик

Талентираната македонска пејачка Тамара Ангеловска повторно и приреди изненадување на јавноста и за 8-ми март, денот на жената, таа ја промовираше својата најнова преработка на песната „Je t’aime“ или „Те сакам“ од белгиската пејачка Лара Фабиан. Имено, станува збор за нова преработка повторно од мега популарен артист како Лара Фабиан …

Повеќе »

Видео | Излезе првото видео за „Тајно моја“, мјузиклот за Тоше

  Весна Бејби, Џамбазов, Лилиќ, Дунимаглоски, Тарабунов – дел од видеото     Течат последните подготовки и проби за мјузиклот “Тајно моја”, посветен на најголемата музичка легенда Тоше Проески. Настанот ќе се одржи на 10 март во Македонската Опера и Балет. Главните улоги во мјузиклот ќе бидат доделени на Антониа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!