Почетна / МК Сцена (страна 20)

МК Сцена

Видео | Тага на македонската естрада, уште еден ангел замина на небото

Влатко Илиевски (2 јули 1985 – 6 јули 2018), македонски пејач кој прерано замина од овој свет, оставајќи тага и болка кај сите што го сакаа и почитуваа. Идол на една генерација рокери и миленик на женската публика. Првиот албум на Влатко Илиевски се вика „Со други зборови“ и има 10 …

Повеќе »

Тамара со трогателен статус : Другар мој најсакан, ми го скрши срцето

Тамара со неверување за смртта на нејзиниот колега Неверување во естрадните кругови по смртта на Влатко Илиевски. Прераната смрт на младиот рок пејач ги изненади сите негови најблиски роднини, пријатели и колеги. Тамар Тодевска е една од првите која објави трогателен статус по шокантната вест. Тамара важеше за една од …

Повеќе »

Шок и солзи на естрадата – почина пејачот Влатко Илиевски

Почина фронтменот на групата Морал   Со големо жалење, соопштуваме дека македонскиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчеравечер околу 23 часот во својот автомобил. Причините за смртта на младиот пејач се засега непознати, а телото е дадено на обдукција. Влатче Морал беше и претставник на Македонија за Песна на …

Повеќе »

Каролина ова лето со open air концерт во Антички театар – Охрид

11 август, одиме на концерт на Каролина во Охрид   После успешно распродадената пролетна турнеја во повеќе концертни сали низ градовите во Македонија, Каролина и нејзиниот бенд доаѓаат во Охрид со двочасовен open air концерт и тоа на 11-ти август, на најубавиот простор во нашиот туристички бисер, Антички театар. На …

Повеќе »

Фото | Каролина за летната кампања на италијанскиот бренд „Лиу Џо“

  Згодна и едноставна – Каролина со нови фотосесии     За Велика Британија беше Кејт Мос, за Хрватска беше Јелена Розга, а за Македонија е Каролина Гочева таа што го промовира брендот “Лиу Џо” за новата летна кампања. Заедно со групацијата Магнетик, Каролина направи урбана фотосесија во градското подрачје …

Повеќе »

Втор пат бремена, но прв пат на гости кај сестра ѝ во „Вечер со Тијана“

  Сабота на 26 мај, гостинка на Тијана е нејзината сестра   По неколкуте гостувања на екс ју ѕвезди во шоуто на Тијана на 1 телевизија, оваа сабота (26 мај) точно во 20 часот, ќе гостува нејзината сестра, Тамара Тодевска. Двете сестри со својата харизматичност и смисла за хумор несомнено …

Повеќе »

Додека виткала сарми со свекрвата, Мијата ја создала „Домаќинска“

  Нова песна со видео спот на Мијата   Мијата со нова песна – “Домаќинска”. Текстот и музиката се на самата Мијата, аранжманот и продукција на Петар Димитровски, а снимена во студиото Welcome to Stefanija’s Music Worl. Во спотот учествуваат и: Катерина Илиоска, Стефанија Милевска, Ангела Здравковска Снимањето на спотот …

Повеќе »

Демант : Продукцијата одлучува кој ќе го користи брендот „Aвалон“

  Демантот на единствената и најдобра Авалон продукција во врска со објавената информација во одредени медиуми дека финансиска полиција ја “чешка” продукцијата и покренување преткривична продукција го објавуваме во целост :     ” Во врска со наводите истакнати во еден медиум за пријава на АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА во Финансиската полиција …

Повеќе »

За него не треба реклама – едноставно Балашевиќ на 19. мај во Скопје

  Авалон најавува – Балашевиќ во Скопје   По пауза од три години, човекот на кого навистина не му е потребна никаква реклама и човекот на кого навистина не му се потребни никакви артибути и суперлативи во најавата- Ѓорѓе Балашевиќ, доаѓа да одржи концерт за којшто сите знаеме дека ќе …

Повеќе »

Пејчиноски со инструментална верзија на веќе култната „Ти не дојде“

  Моќната поп етно балада доби инструментална верзија   За кратко време, новите песни од проектот “Извор” на Каролина Гочева успеаа да придобијат огромен број фанови како што тоа го сторија и претходните албуми на пејачката. Секој си пронајде фаворит од новите песни на албумот, но очигледно онаа што привлече …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!