Почетна / Филм (страна 41)

Филм

Salmon Fishing in the Yemen

    9-ти март   Лов на лососи во ЈеменРежија: Ласе Халстром (Chocolat, Dear John)Сценарист: Сајмон Бифу (Slumdog Millionaire, 127 Hours)Улоги: Емили Блант, Иван МекГрегор, Кристин Скот Томас, Амр Вејкд, Кетрин Стидмен, Том Мисомдрама, романтика Романтична, но современа бајка, ова е приказна за државен служебник и интровертиран научник на Одделот …

Повеќе »

A Thousand Words

    9-ти март   Илјада зборовиРежија: Брајан Робинс (Norbit, Meet Dave)Сценарист: Стив КоренУлоги: Еди Марфи, Клиф Куртис, Кларк Дурк, Кети Вашингтон, Ариел Винтер, Алисон Џеникомедија, драма Еди Марфи овојпат се обидува да се врати на „стариот себе“ во филм на Барајан Робинс, во којшто ќе игра човек на кој …

Повеќе »

Wanderlust

  24-ти февруари   Страст кон патувањеРежија: Дејвид Веин (Role Models)Сценарист: Кен Марино, Дејвид ВеинУлоги: Џенифер Анистон, Пол Руд, Џастин Теро, Малин Акерман, Лорен Амброс, Кетрин Хан, Алан Алдакомедија   Откако урбан пар купува место во Њујорк, мажот ја губи својата работа. Без други опции, парот решава да замине во …

Повеќе »

The Lorax

  2-ри март   Др. Су: ЛораксРежија: Крис Ренод (Despicable Me, Ice Age: The Meltdown)Сценарист: Кен Даурио (Despicable Me)Улоги: Дени ДеВито, Зак Ефрон, Тејлор Свифт, Ед Хелмс, Роб Ригл, Бети Вајт, Џени Слејтанимација   12 годишно момче е во потрага по единственото нешто кое ќе му овозможи да ја победи …

Повеќе »

Project X

    2-ри март Проектот XРежија: Нима НуризадеСценарист: Мајкл Бакал (Scott Pilgrim vs. the World)Улоги: Томас Ман, Оливер Купер, Џонатан Даниел Браун, Дакс Флејм, Бреди Хендер, Алексис Кнепкомедија   Од еден од режисерите на хит комедијата „Мамурлак“ може да очекуваме само забава. Овој пат не` водат во светот на најлудите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!