Почетна / Филм / Историска драма во сабота на МРТ во австралиско кинеска продукција

Историска драма во сабота на МРТ во австралиско кинеска продукција

Децата на Хуанг Ши, австралиска, кинеска и германска копродукција во режија на Роџер Спотисвуд и со Џонатан Рис Мејерс, Рада Мичел и Чау Јун Фат како главни улоги.

Филм за младиот британски новинар Џорџ Хог (Џонатан Рис Мејерс) кој со помош на храбрата австралиска медицинска сестра спасува група сираци во текот на јапонската окупација на Кина во 1937 година. Саботна прајмтајм вечер на МРТ 1 со “The children of Huang Shi”, снимен во 2008 година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!