Почетна / Филм / „Holly’s holiday“ за последниот петок оваа година на МРТ 1

„Holly’s holiday“ за последниот петок оваа година на МРТ 1

Маркетинг агентката Холи (Клер Кофи) секој ден поминува покрај излогот во кој се наоѓа совршена машка кукла. Еден ден поминувајќи, се лизнува и паѓа. И тогаш покрај неа се појавува совршениот маж (Рајан МекПартлин) кој и помага да стане.

Тие се вљубуваат еден во друг и се изгледа совршено. По извесно време Холи почнува да се прашува дали сака совршен живот или, пак, вистинска љубов… Петок, 21.00 часот, празничен филм на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена …

error: Содржината е заштитена!