Почетна / Филм (страна 30)

Филм

„Влакна“ доби златна статуетка во Хјустон

  Македонскиот краток филм „Влакна“ доби „Gold Remi“ награда во категоријата краток трилер/мистерија филм на 47. издание на фестивалот „Ворлдфест“ во Хјустон.   – Наградата Gold Remi на фестивалот во Хјустон е вреднување на напорната работа на сите членови на екипата, кои дадоа се од себе за филмот да изгледа …

Повеќе »

Премиерни филмови на Скај нет телевизија

  Освен мексиканската теленовела „Сестри“, Скај Нет телевизија започнува со прикажување на премиерни филмови секојдневно. Филмовите ќе се емитуваат во 21 часот, со реприза следниот ден во 14:30 часот, а освен на Скај Нет телевизија, ќе се прикажуваат и на другите регионални телевизии ширум земјава. Веќе неколку години, оваа телевизија …

Повеќе »

Легендарниот „Армагедон“ оваа сабота на Сител

  Подгответе се за филмскот спектакл што го освои светот, подгответе се за приказната која изрони илјадници солзи кај гледачите. Животот е краток, а љубовта останувa вечна, но што е она што го носи иднината?     Најтешкиот ден на земјата може да ги прекине законите на вечноста, најтешкиот ден, …

Повеќе »

Преносот на „Оскарите“ ќе го врши Сител телевизија

  ОСКАРИТЕ ексклузивно на Сител в недела, 2-ри март  во живо од Лос Анџелес Доделувањето на најпрестижните филмски награди, Оскар ќе се одржи в недела, 2-ри март во Лос Анџелес. Најгламурозната церемонија на доделување награди во светот ќе ја пренесуваат преку 225 држави во светот. Ексклузивно преносот од црвената патека …

Повеќе »

„Враќањето во Сината Лагуна“ во недела на Сител

  „ВРАЌАЊЕТО ВО СИНАТА ЛАГУНА“недела 22:10 | Сител     „Онаму каде што ќе се роди нова љубов и онаму каде што судбината повторно ќе ја напише истата приказна, таму, двајца сами во светот кој е недопрен од времето, преку очите на невиноста ја откриваат нивната сензуалност, преку срцето на …

Повеќе »

Ќе се снима филм за мегахитот „Волшебнички“?

  Додека продуцентите на американската телевизија CBS се подготвуваат за снимањето на римејкот на „Charmed“ кое ќе почне наскоро и покрај негодувањето на фановите и актерите од првобитната постава, Алиса Милано на социјалната мрежа Твитер ги запраша своите сестри од сетот едно многу интересно прашање.   – „Дефинитивно би снимала …

Повеќе »

Празнични филмови на Сител телевизија

  Сител телевизија и оваа година подготви програма со филмови за сите возрасти за време на празниците кои се пред нас. Од анимирани филмови за деца до фантастични и бајковити приказни, библиски филмови и по некоја акција. Во прилог е најавата погледнете што ви подготви Сител телевизија.       …

Повеќе »

Загина ѕвездата од „The Fast and the Furious“

  Американскиот актер Пол Вокер, кој што глумеше во серијата од акциони филмови „The Fast and the Furious“, загина во сообраќајна несреќа во Калифорнија.     40-годишниот актер се возел во спортско Порше на совозачкото седиште заедно со својот другар кој управувал со автомобилот и кој исто така загинал кога …

Повеќе »

Вилијам Леви во филмска улога на секси вампир

  Латино заводникот, мексиканскиот актер Вилијам Леви, на својот профил на Твитер со своите следбеници ги сподели впечатоците од снимањето на новиот филм во САД, за оваа улога тој вели дека му е остварување на сонот.     Атрактивниот русокос актер ќе глуми вампир кој се бори за правда, поради …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!