Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Образовната емисија „За македонскиот јазик“ секој ден на МРТ 1

Образовната емисија „За македонскиот јазик“ секој ден на МРТ 1

Да го почитуваме нашиот македонски јазик. Правилно да зборуваме следејќи ги секојдневните совети во емисијата на Прва.

Образовната емисија „За македонскиот јазик“ гледајте ја на МТВ 1 во два термина 09.55 и 19.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!